MIROX producent okien i drzwi Poznań
MIROX

Aluplast najbardziej znaną marką profili PVC

We wrześniu 2016  roku firma ASM Centrum Badań i Analiz Rynku przeprowadziła badanie znajomości marek profili okiennych z PVC. Badanie realizowane było techniką CATI na reprezentatywnej próbie N=1000 dorosłych Polaków. Jako podkreślają przedstawiciele ASM Centrum Badań i Analiz Rynku, badanie jest przeprowadzane na dużej próbie, dzięki czemu jego wyniki są wiarygodne i gwarantują jakość.

W przeprowadzonym badaniu blisko 40% ankietowanych wskazało, że najbardziej znaną marką profili PVC jest aluplast, to wynik, który znacząco przewyższa pozostałe wskazania. Warto również zwrócić uwagę, że prawie 36% nie wskazało żadnej marki, co może potwierdzać tylko fakt, że budowanie świadomości marki tego typu produktów jest dosyć trudne i często konsumenci nie identyfikują zarówno marek okien, jak też poszczególnych komponentów. Ciekawostką może być fakt rozpoznawalności 2 marek Bruegmann i Salamander (w sumie sporo ponad 10%) - dzisiaj jest to jedna i ta sama firma pod nazwą Salamander. Niespodzianką jest natomiast bardzo niska rozpoznawalność jednej z najlepszych marek w tym segmencie czyli firmy Schueco - zaledwie 5.1 %. W marginesie błędu znalazły się takie marki jak Gealan (obecnie Veka), Kommerling czy Inoutic i trudno powiedzieć czy ta tendendcja jst stała czy zniżkowa.

Badania te nie pokazują rozpoznawalności marek profili PVC takich firm jak: Dobroplast, Drutex, Sonarol, Budvar czy Plastimet - to są także producenci profili i oczywiście, a może przede wszystkim okien, ale ich udział w "torcie" profili PVC jest więcej niż znaczący i wynosi ponad 23% całości okien z PVC produkowanych w Polsce.  W badaniu nie pojawiają się także takie marki jak Wital i Decco, ale nie znamy treści pytań ankiety, więc nie umiemy powiedzieć dlaczego nikt ich nie wymienił, być może odpowiedzi były na granicy błędu statystycznego. Znajomość marki nie gwarantuje jeszcze sukcesu w postaci zakupu okien czy drzwi, ale z pewnością te wielkości procentowe pokrywają się mniej więcej z udziałem w rynku w Polsce.

żródło: stolarkavip.pl

najlepsza marka okien, najlepsze profile pcv w Polsce
Zobacz także: 

Marka aluplast® wśród najlepszych marek budowlanych wyróżnionych na Gali Budowlana Marka Roku 2014.

Wszystkie okna PVC produkowane w naszej firmie oparte są na profilach aluplast.

13 czerwca 2014 r. w Hotelu LORD w Warszawie odbyła się już po raz dziesiąty uroczysta Gala Wręczenia Nagród Budowlana Marka Roku 2014. Ranking został stworzony na podstawie badań opinii i preferencji przeprowadzonych wśród firm wykonawczych z całej Polski. W wydarzeniu uczestniczyło blisko 100 przedstawicieli największych producentów materiałów budowlanych w Polsce, stowarzyszeń branżowych i mediów.