MIROX producent okien i drzwi Poznań

Drzwi aluminiowe

Podobnie jak okna, drzwi aluminiowe są ważną wizytówką domu, biura czy sklepu. W naszej ofercie dostępne są różne rodzaje drzwi aluminiowych, od klasycznie otwieranych, po przesuwne, wahadłowe i harmonijkowe. Mogą one występować w różnych konfiguracjach, ze szkłem gładkim, ornamentowym, wypukłym, a także z panelami wsadowymi gładkimi, trójwymiarowymi i nakładkowymi. Do wyboru możemy zastosować dodatkowe wzmocnienia i zamki antywłamaniowe, eleganckie uchwyty i klamki .

drzwi aluminiowe ponzio drzwi aluminiowe blyweert

KLASYCZNE DRZWI ALUMINIOWE OTWIERANE

drzwi aluminiowe
  • występują jako izolowane termicznie lub bez izolacji
  • otwierane na zewnątrz lub do wewnątrz
  • lakierowane w szerokiej gamie kolorów palety RAL, także dwukolorowe lub imitujące strukturę drewna
  • drzwi jednoskrzydłowe lub dwuskrzydłowe, gdzie jedno ze skrzydeł jest skrzydłem aktywnym a drugie biernym
  • otwierane ręcznie lub automatycznie (np. na fotokomórkę) z progiem lub bez progu z listwą dociskową lub szczotką
  • wiele kombinacji klamki, gałki i pochwytu z zastosowaniem zamków zapadkowych, rolkowych lub elektrozaczepów
  • możliwość zastosowania samozamykaczy: nawierzchniowych, ukrytych lub podłogowych
drzwi aluminiowe drzwi aluminiowe drzwi aluminiowe

DRZWI ALUMINIOWE PRZESUWNE

drzwi aluminiowe

To idealne drzwi w systemie izolowanym termicznie do zabudowy tarasów, werand i ogrodów zimowych, lub - bez izolacji - do sklepów i pomieszczeń biurowych, gdzie przestrzeń jest całkowicie klimatyzowana. Zastosowano tu dwu - i trójtorowe szyny jezdne, po których przemieszczają się skrzydła, co pozwala na otworzenie znacznych gabarytowo powierzchni. Dzięki temu, że skrzydła przesuwają się równolegle w linii drzwi nie zabierają dodatkowej przestrzeni użytkowej w pomieszczeniu.Drzwi przesuwane ręcznie lub automatycznie.

Drzwi aluminiowe przesuwne - galeria

Drzwi aluminiowe przesuwne
Drzwi aluminiowe przesuwne
Drzwi aluminiowe przesuwne
Drzwi aluminiowe przesuwne
Drzwi aluminiowe przesuwne
Drzwi aluminiowe przesuwne
Drzwi aluminiowe przesuwne
Drzwi aluminiowe przesuwne
Drzwi aluminiowe przesuwne
Drzwi aluminiowe przesuwne
Drzwi aluminiowe przesuwne
Drzwi aluminiowe przesuwne

Zobacz film - porównanie drzwi tarasowych unoszono-przesuwnych z PCV i Aluminium

DRZWI ALUMINIOWE WAHADŁOWE I OBROTOWE

drzwi aluminiowe

Drzwi wahadłowe i obrotowe montowane najczęściej w obiektach użyteczności publicznej, galeriach, pasażach handlowych lub hotelach. Najczęściej stanowią jeden z elementów większej zabudowy szklanej, jako część aktywnego ciągu komunikacyjnego. Drzwi wahadłowe ułatwiają komunikację w obie strony. Wykonywane są w wersji z samozamykaczem podłogowym. Drzwi obrotowe stosuje się głównie tam, gdzie pomieszczenia są w sposób ciągły klimatyzowane, co pozwala na dużą oszczędność energii poprzez małą wymianę powietrza z zewnątrz.

Jeżeli interesuje Cię nasza oferta zadzwoń
tel. +48 61 87 80 316, tel. +48 61 830 35 11 lub napisz do nas.

DRZWI ALUMINIOWE HARMONIJKOWE

drzwi aluminiowe

Drzwi harmonijkowe są najczęściej stosowane w hotelach, restauracjach, sklepach i prywatnych domach, gdzie istnieje konieczność otwarcia całej ściany, aby stworzyć więcej przestrzeni użytkowej .System stosowany również w zabudowach ogrodów zimowych, jako element całkowicie składany na okres letni. Doskonale sprawdza się jako ściana odgradzająca basen od ogrodu, zamknięta zimą stanowi pełną izolację termiczną dla korzystających z basenu, natomiast otwarta latem pozwala na pełne korzystanie z otwartej przestrzeni. Zobacz więcej szczegółów

DRZWI ALUMINIOWE PRZECIWPOŻAROWE I EWAKUACYJNE

drzwi aluminiowe

Jednym z podstawowych wymagań stawianych przez prawo budowlane jest bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Spełnienie tych wymagań polega na ograniczeniu powstawania i rozprzestrzeniania się ognia w budynkach i na budynki sąsiednie oraz możliwości opuszczenia budynku przez znajdujące się w nim osoby. Powoduje to konieczność wydzielenia stref pożarowych budynku, do czego wykorzystuje się przegrody przeciwpożarowe, zapewniające powstrzymanie rozprzestrzeniania się ognia.Znajdująca się w naszej ofercie stolarka przeciwpożarowa posiada odporność ogniową w klasie EI30 lub EI60, co oznacza szczelność ogniową czyli zapobiega przedostawaniu się płomieni i izolacyjność ogniową oznaczającą ograniczenie przepływu energii cieplnej przez odpowiednio 30 i 60 minut. Dymoszczelność w klasie S30 oznacza zapobieganie przedostawania się dymu przez 30 minut.

Stolarka przeciwpożarowa może być wyposażona w różnego rodzaju dodatki tj.:

  • zamek z dźwignią antypaniczną umożliwiającą ewakuację w czasie pożaru,
  • trzymacz drzwiowy,
  • regulator kolejności otwierania drzwi 2-skrzydłowych.
Zobacz także: