MIROX producent okien i drzwi Poznań

Dom stodoła – trend, który zaciera granicę między wnętrzem a otoczeniem

Przeszklenia to domena nowoczesnego budownictwa mieszkaniowego i rekreacji indywidualnej. Duże okna zacierają granicę między tym co wewnątrz, a tym co na zewnątrz.  Dzięki temu pomieszczenia zyskują na przestrzeni, podczas gdy bryła budynku nabiera lekkości i eleganckiego charakteru. Doskonałym przykładem zastosowania przeszkleń wielkogabarytowych w budownictwie kubaturowym jest nowoczesny dom w stylu „stodoły”.

Inspiracją dla projektów utrzymanych w stylu modern barn są oryginalne stodoły, których konstrukcja opiera się na zewnętrznym szkielecie. Ze względu na charakterystyczną budowę stodół, a także innych pomieszczeń gospodarczych ich adaptacja na cele mieszkaniowe i rekreacyjne stworzyła przestrzeń dla nieszablonowego zastosowania przeszkleń w bryle budynku. Pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem inwestorów, którzy zaczęli zamawiać projekty nowych domów energooszczędnych wzorowanych właśnie na koncepcji modernizowanej stodoły. Kluczowe w projekcie domu stodoły jest największe przeszklenie. W założeniu powinno ono zajmować całą ścianę szczytową, przy czym może się ono składać z mniejszych, w pełni funkcjonalnych okien lub drzwi tarasowych.  Tę koncepcję staraliśmy się zilustrować projektując stoisko targowe marki MIROX. I choć skala projektu musiała być odpowiednio mniejsza, samo stoisko wzbudzało bardzo duże zainteresowanie inwestorów poszukujących oryginalnych rozwiązań z zakresu stolarki otworowej.

Okna w nowoczesnej stodole

Planując budowę domu stodoły lub adaptację oryginalnego budynku w pierwszej kolejności powinieneś zwrócić uwagę na okna. Ich dobór będzie decydował o efekcie wizualnym, komforcie użytkowania przestrzeni, jak również kosztach eksploatacji obiektu. To ważne, w szczególności z perspektywy domu mieszkalnego całorocznego, który powinien się odznaczać energooszczędnością.
Oferowane przez MIROX okna wielkoformatowe znajdują zastosowanie w budownictwie mieszkalnym i rekreacyjnym. Z powodzeniem instalujemy nasze przeszklenia w domach stylizowanych na nowoczesne stodoły, jak również w bardziej tradycyjnych projektach budownictwa mieszkaniowego. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą.

 

duże przeszklenia, okna wielkogabarytowe, dom w stylu stodoły, modern barn, okna wielkoformatowe
Zobacz także: