MIROX producent okien i drzwi Poznań

Domy w Dueren z oknami MIROX ID 8000

Prezentuje Państwu kolejną realizację. Tym razem nasze okna MIROX ID 8000 zamontowane zostały w miejscowości Dueren w Niemczech - Nadrenia Północna-Westfalia. Okna wyposażone zostały w okucia ActivPilot Select (z krytymi zawiasami). Jako ciekawostkę należy dodać, że okna te zostały wyprodukowane w nowej fabryce MIROX w Pobiedziskach k. Poznania.

System Aluplast IDEAL 8000 to klasa sama w sobie. System wielokrotnie nagradzany prestiżowymi nagrodami, wyznacza najwyższe standardy na rynku. System okienny IDEAL 8000 to połączenie najnowocześniejszych rozwiązań technicznych dla uzyskania ponadprzeciętnych właściwości, gwarantujących ciepło, ciszę, bezpieczeństwo i wyjątkową estetykę okna. Wybierając okna MIROX ID 8000 wybierasz produkt z najwyższej półki, w którym jakość wykonania profili i zastosowane materiały nie są przedmiotem kompromisów. Przemyślana konstrukcja i geometria profili, w połączeniu z dostępnymi technologiami zapewniają doskonałą statykę, długookresowe zachowanie funkcji okna i bezproblemową eksploatację.

Zastosowane okucia ActivPilot Select oprócz walorów estetycznych, dzięki krórym okno posiada niewidoczne dla oka zawiasy, posiada jeszcze lepsze parametry izolacyjności cieplnej. Zawiasy są w całości schowane w suchej komorze pomiędzy skrzydłem a ramą okna. Dzięki temu nie powstaje mostek termiczny. Na całym obwodzie skrzydła zachowana jest ciągłość uszczelki.

Dzięki modułowej budowie system activPilot daje możliwość łatwej zmiany standardu bezpieczeństwa. Podniesienie standardu bezpieczeństwa polega na wymianie kilku zaczepów standardowych na antywłamaniowe. Nie trzeba zmieniać elementów na skrzydle na specjalne, ponieważ każdy ze standardowych elementów skrzydłowych, współpracując z zaczepem antywłamaniowym, spełnia wymagania podwyższonej odporności na włamanie.

Okna zamontowane zostały w systemie tzw. pasywnym. Ten rodzaj montażu tradycyjnie wiążemy z budownictwem pasywnym. Jest to jedna z opcji tak zwanego ciepłego montażu. Polega on na wysunięciu linii okien poza zewnętrzny obrys ścian budynku, czyli tak zwany „montaż w warstwie docieplenia”.

Z tym, że o ile zadaniem klasycznego ciepłego montażu jest zapobieganie powstawaniu mostków termicznych w szczelinie dylatacyjnej pomiędzy oknem, a murem, o tyle „montaż warstwowy w warstwie docieplenia” służy również poprawie (prostowaniu) przebiegu izoterm przez układ ściana/szczelina dylatacyjna/okno.

Okna PVC MIROX Ideal 8000 z okuciem  ActivPilot Select + montaż pasywny w warstwie docieplenia
Okna PVC MIROX Ideal 8000 z okuciem  ActivPilot Select + montaż pasywny w warstwie docieplenia
Okna PVC MIROX Ideal 8000 z okuciem  ActivPilot Select + montaż pasywny w warstwie docieplenia
Okna PVC MIROX Ideal 8000 z okuciem  ActivPilot Select + montaż pasywny w warstwie docieplenia
Zobacz także: