MIROX producent okien i drzwi Poznań

Klamki Hoppe SecuForte - nowość

Wprowadziliśmy do naszej oferty klamki Hoppe SecuForte ®.  Technologia SecuForte® firmy HOPPE oferuje zupełnie nowy standard zabezpieczenia antywłamaniowego. W stanie zamkniętym i uchylonym klamka okienna oraz trzpień są odłączone; klamka jest automatycznie blokowana – unikalna koncepcja ochrony, która skutecznie zabezpiecza przed nieuprawnionym otwarciem okna od zewnątrz.

Prosto. Inaczej. Bezpieczniej.

Klamki okienne z SecuForte® nie dają włamywaczowi żadnej możliwości manipulacji: dopóki klamka jest odłączona od trzpienia, poruszanie nią z zewnątrz jest prawie niemożliwe. Rozwiązanie SecuForte® przeciwdziała w ten sposób przesunięciu okucia okiennego od zewnątrz, jak również metodom włamania poprzez przekłucie szyby lub przewiercenie ramy, które złodzieje podejmują, aby przekręcić klamkę okienną od zewnątrz.

Zalety

  •     Ochrona przed włamaniami poprzez przekłucie szyby, przewiercenie ramy lub przesunięcie okucia z zewnątrz
  •     Automatyczna funkcja blokady w pozycji zamkniętej (0°) i uchylnej (180°)
  •     Certyfikacja RAL
  •     Z trzpieniem o regulowanej długości VarioFit®
  •     Dostępne również w wariancie blokowaną kluczykiem

Automatyczna blokada klamki:

Automatyczna blokada klamki

W pozycji 0° i 180° sprężyna wewnątrz klamki rozpręża się [1] i oddziela element sprzęgający [2] od jego odpowiednika na trzpieniu. Działanie klamki, czyli połączenie między nią a trzpieniem, zostaje przerwane.
Jednocześnie element sprzęgający zazębia się [2] z częścią wewnętrznej konstrukcji rozety oraz wzmocnienia z blachy stalowej [3] i blokuje klamkę.

Najpierw naciśnij – następnie przekręć:

Najpierw naciśnij – następnie przekręć

Jeśli klamka zostanie naciśnięta w kierunku rozety, sprężyna zostanie ściśnięta [1] i element sprzęgający [2] ponownie połączy klamkę z trzpieniem (przywracając tym samym działanie klamki). Jednocześnie spowoduje to zwolnienie blokady klamki i umożliwi jej normalne obracanie.

W pozycji otwarcia (90°) klamka pozostaje odblokowana i nie trzeba jej ponownie naciskać w celu jej dalszego przekręcenia.

Zobacz także: