MIROX producent okien i drzwi Poznań

Okna z innowacyjną funkcją wietrzenia

Prezentujemy Państwu okno z innowacyjną funkcją wietrzenia przez 6-milimetrową szczelinę na całym obwodzie skrzydła wprowadza nowy standard użytkowania stolarki - okno na 6-tkę! System stworzony przez konstruktorów firmy Winkhaus został właśnie wdrożony do produkcji w naszej firmie.

Funkcja wietrzenia okna na 6-tkę zapewnia stały dopływ świeżego powietrza, chroniąc pomieszczenia przed wilgocią i zagrzybieniem. W tej pozycji okno jest bezpiecznie zaryglowane, a straty energii ograniczone do niezbędnego minimum. Podczas wietrzenia na 6-tkę nie powstają przeciągi, do wnętrza nie przedostają się owady, deszcz ani śnieg.

Okno zamknięte

Przy zamkniętym skrzydle okno stanowi ochronę przed włamaniem. W tej pozycji nie dochodzi do wymiany powietrza.

Okno zamknięte

Otwarte uchylone

W pozycji otwartej lub uchylonej dochodzi do szybkiej wymiany powietrza. Jednak okno nie stanowi żadnej ochrony przed włamaniem.

Otwarte uchylone

Wietrzenie na 6-tkę

W tej pozycji okno zapewnia stałą wymianę powietrza, a jednocześnie stanowi solidne zabezpieczenie przed włamaniem.

Wietrzenie na 6-tkę

Bezpieczne wietrzenie

 

Podczas wietrzenia na 6-tkę okno spełnia wymagania normy ENV 1627-1630 do klasy RC2, czyli zachowuje się jak zamknięte okno antywłamaniowe. Zapewnia przy tym efektywną wymianę powietrza.

 

Ochrona przed wilgocią i zagrzybieniem ścian

 

Stały dopływ świeżego powietrza przez 6-milimetrową szczelinę na całym obwodzie okna zapewnia zdrowy klimat w pomieszczeniach, chroniąc je przed wilgocią i zagrzybieniem

 

.

Bez niepotrzebnych strat energii

 

Wymiana powietrza, zwłaszcza zimą, kosztuje wiele cennej energii. Wietrzenie przez 6-milimetrową szczelinę wystarcza dla zapewnienia odpowiedniej jakości powietrza, nie powodując niepotrzebnych strat energii.

 

Owady zostają na zewnątrz

 

Kto z nas nie miał do czynienia z uciążliwymi insektami? Wietrzenie na 6-tkę w znacznym stopniu utrudnia przedostawanie się do wnętrza much, komarów i innych owadów.

 

Też gdy pada

 

Niewielka szczelina wietrząca sprawia, że pozostawienie okna w tej pozycji podczas deszczu nie grozi zalaniem mieszkania. Okno podczas wietrzenia na 6-tkę w dużo większym stopniu chroni przed opadami aniżeli okno uchylone.

 

Komfort wietrzenia bez przeciągów

 

Konstrukcja okucia eliminuje problem przeciągów, ponieważ specjalne zaczepy stabilnie przytrzymują skrzydło w ramie, niezależnie od siły wiatru wiejącego na zewnątrz.

Okna z innowacyjną funkcją wietrzenia
Zobacz także: