MIROX producent okien i drzwi Poznań

Szkło ekskluzywne do energooszczędnych okien

Wprowadzane do naszej oferty szkło NOWEJ GENERACJI z powłokami ECLAZ i ECLAZ ONE to gwarancja podniesienia standardów okien. ECLAZ poprawia jakość życia we wnętrzach, dzięki zapewnieniu najwyższej na rynku przepuszczalności światła naturalnego dla zespoleń trzyszybowych.

Szkło ECLAZ jest odpowiedzią na wyzwanie połączenia wysokich parametrów energetycznych i jednocześnie przezierności, bez szkody dla właściwości termoizolacyjnych.

Szkło ECLAZ One to najlepsze szkło termoizolacyjne do stosowania w szybach jednokomorowych. Jego współczynnik przenikania ciepła (Ug 1,0) w połączeniu z wysoką przepuszczalnością światła (80%) otwiera nowe możliwości w zakresie osiągania komfortu zimą, zachowując dostęp do światła naturalnego. Ponadto dzięki bardzo neutralnemu wyglądowi, szkło można łatwo integrować w rozwiązaniach stosowanych w obiektach mieszkalnych.

Szkło ECLAZ zostało zaprojektowane w myślą o oknach energooszczędności w zespoleniach dwukomorowych. Dzięki zastosowaniu ECLAZ, okna z szybami dwukomorowymi umożliwiają uzyskanie najwyższej wartości zysku energii słonecznej (g71%), co zapewnia zarówno energooszczędność, jak i komfort cieplny w miesiącach zimowych. ECLAZ może być łatwo stosowany w dla uzyskania najwyższych parametrów termoizolacyjności (Ug 0.5), jak i dostępu do światła naturalnego na poziomie oferowanym przez szyby podwójne (TL 77%). Już nie musisz wybierać pomiędzy światłem naturalnym a komfortem zimą!

Skupiając się na komforcie mieszkańców i wychodząc naprzeciw przyszłym standardom termoizolacyjności budynków, szkło ECLAZ i ECLAZ One pozwala na:

  • Do 20% poprawy wydajności energetycznej w porównaniu do najlepszych okien obecnie dostępnych na rynku dzięki zoptymalizowanemu wykorzystaniu darmowych zysków energii słonecznej przy zachowaniu wysokich parametrów termoizolacyjności
  • Znaczną oszczędność energii zimą i minimalizację emisji dwutlenku węgla; mniejsze potrzeby grzewcze w sezonie zimowym
  • Optymalny komfort zimą dzięki połączeniu skutecznej termoizolacji, dostępu do ciepła słonecznego i zminimalizowania efektu zimnej szyby
  • Do 10% poprawy dostępu do światła dziennego, zapewniając komfort świetlny mieszkańcom
  • Redukcję stosowania sztucznego oświetlenia

Osiągniecie bardzo neutralnego wyglądu, sprzyjającego zastosowaniom w budynkach mieszkalnych.

elcaz

Zobacz także: 

Energooszczędne konstrukcje - główny temat konferencji Ponzio

W styczniu rozpoczęły się organizowane co roku, cykliczne spotkania konferencyjne ze współpracującymi z Ponzio producentami ślusarki. Tematem przewodnim była prezentacja walorów konstrukcji energooszczędnych - specjaliści z działu technicznego przedstawili szereg możliwości osiągnięcia coraz lepszych parametrów termicznych w systemach okiennych Ponzio.

Złoty medal na targach Budma 2017 - Okno Energeto 5000 View

Miło nam poinformować, że drugi rok z rzędu nasz produkt otrzymał bardzo prestiżowe wyróżnienie, jakim jest Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich BUDMA. Przypmnijmy, że przed rokiem Złotym Medalem nagrodzone zostały nasze wyjątkowe Drzwi HST. Natomiast w tym roku zgłoszone przez naszą firmę Okno Energeto 5000 View zdobyło uznanie ekspertów Sądu Konkursowego Międzynarodowych Targów Poznańskich BUDMA i znalazło się wśród Medalistów.