MIROX producent okien i drzwi Poznań

Ciepły Montaż

Branża budowlana zmierza w kierunku energooszczędności. Nowoczesne wielokomorowe okna, drzwi oraz energooszczędne szyby wymagają wysokiej jakości montażu. Źle zamontowane okna/drzwi i związane z tym nieszczelności to jeden z głównych powodów ubytków ciepła z pomieszczenia.

1. Czym jest tzw. „Ciepły montaż” ?

„Ciepły montaż” jest to wielowarstwowy montaż okien z wykorzystaniem taśm paroprzepuszczalnych i paroszczelnych. Montaż taki pozwala wyeliminować mostki termiczne powstające na łączeniu muru z oknem. Wykorzystywana jest zasada „szczelniej wewnątrz niż na zewnątrz” zgodnie z zasadami montażu okien wg niemieckiego RAL.

2. Wielowarstwowy montaż okien

Aby wyjść naprzeciw zapotrzebowaniom rynku i naszych klientów na skuteczną i trwałą technologię uszczelnienia okien w miejscu połączenia z murem firma Mirox wprowadziła do zakresu swoich usług wielowarstwowy montaż okien tzw. ciepły montaż. Posiadamy doświadczone, wysoko wykwalifikowane ekipy montażowe z zakresu ciepłego montażu.

3. Ile kosztuje „Ciepły montaż” ?

Montaż taki jest wart każdej ceny, pozwala zaoszczędzić znaczne ubytki energii. Należy doliczyć dodatkowo do standardowego montażu koszt folii paroszczelnej i paroprzepuszczalnej 30zł./metr obwodu.

4. Sposób montażu

ciepły montaż okien  

5. Zalety "Ciepłego montażu" to:

  • ograniczenie niekontrolowanej utraty ciepła - obniżenie rachunków za ogrzewanie
  • znaczne obniżenie poziomu hałasu
  • zapobieganie powstawania pleśni
  • doskonała szczelność na połączeniu okna/drzwi ze ścianą

Prezentacja trójwarstwowego montażu stolarki otworowej - Targi Budma

Ciepły montaż okien to system montażu i uszczelniania, pozwalający zachować walory izolacyjne okien energooszczędnych.

Ciepły montaż okien - Mirox - Budma 2013 Poznań
Ciepły montaż okien - Mirox - Budma 2013 Poznań
Ciepły montaż okien - Mirox - Budma 2013 Poznań
Ciepły montaż okien - Mirox - Budma 2013 Poznań
Zobacz także: 

Montaż pasywny - w warstwie docieplenia

Ten rodzaj montażu tradycyjnie wiążemy z budownictwem pasywnym. Jest to jedna z opcji tak zwanego ciepłego montażu.

Polega on na wysunięciu linii okien poza zewnętrzny obrys ścian budynku, czyli tak zwany „montaż w warstwie docieplenia”.

Z tym, że o ile zadaniem klasycznego ciepłego montażu jest zapobieganie powstawaniu mostków termicznych w szczelinie dylatacyjnej pomiędzy oknem, a murem, o tyle „montaż warstwowy w warstwie docieplenia” służy również poprawie (prostowaniu) przebiegu izoterm przez układ ściana/szczelina dylatacyjna/okno.

Montaż mechaniczny

Przy wyborze stolarki okiennej zwracamy uwagę na jej parametry techniczne, by skutecznie chroniła nas przed zimnem i wilgocią. Pamiętajmy jednak, że o jej efektywności decyduje także prawidłowy montaż.

Podstawowy sposób montażu okien polega na: