MIROX producent okien i drzwi Poznań

Drzwi aluminiowe

Podobnie jak okna, drzwi aluminiowe są ważną wizytówką domu, biura czy sklepu. W naszej ofercie dostępne są różne rodzaje drzwi aluminiowych, od klasycznie otwieranych, po przesuwne, wahadłowe i harmonijkowe. Mogą one występować w różnych konfiguracjach, ze szkłem gładkim, ornamentowym, wypukłym, a także z panelami wsadowymi gładkimi, trójwymiarowymi i nakładkowymi. Do wyboru możemy zastosować dodatkowe wzmocnienia i zamki antywłamaniowe, eleganckie uchwyty i klamki .

drzwi aluminiowe ponzio drzwi aluminiowe blyweert

KLASYCZNE DRZWI ALUMINIOWE OTWIERANE

drzwi aluminiowe
  • występują jako izolowane termicznie lub bez izolacji
  • otwierane na zewnątrz lub do wewnątrz
  • lakierowane w szerokiej gamie kolorów palety RAL, także dwukolorowe lub imitujące strukturę drewna
  • drzwi jednoskrzydłowe lub dwuskrzydłowe, gdzie jedno ze skrzydeł jest skrzydłem aktywnym a drugie biernym
  • otwierane ręcznie lub automatycznie (np. na fotokomórkę) z progiem lub bez progu z listwą dociskową lub szczotką
  • wiele kombinacji klamki, gałki i pochwytu z zastosowaniem zamków zapadkowych, rolkowych lub elektrozaczepów
  • możliwość zastosowania samozamykaczy: nawierzchniowych, ukrytych lub podłogowych
drzwi aluminiowe drzwi aluminiowe drzwi aluminiowe

DRZWI ALUMINIOWE PRZESUWNE

drzwi aluminiowe

To idealne drzwi w systemie izolowanym termicznie do zabudowy tarasów, werand i ogrodów zimowych, lub - bez izolacji - do sklepów i pomieszczeń biurowych, gdzie przestrzeń jest całkowicie klimatyzowana. Zastosowano tu dwu - i trójtorowe szyny jezdne, po których przemieszczają się skrzydła, co pozwala na otworzenie znacznych gabarytowo powierzchni. Dzięki temu, że skrzydła przesuwają się równolegle w linii drzwi nie zabierają dodatkowej przestrzeni użytkowej w pomieszczeniu.Drzwi przesuwane ręcznie lub automatycznie.

Zobacz film - porównanie drzwi tarasowych unoszono-przesuwnych z PCV i Aluminium

DRZWI ALUMINIOWE WAHADŁOWE I OBROTOWE

drzwi aluminiowe

Drzwi wahadłowe i obrotowe montowane najczęściej w obiektach użyteczności publicznej, galeriach, pasażach handlowych lub hotelach. Najczęściej stanowią jeden z elementów większej zabudowy szklanej, jako część aktywnego ciągu komunikacyjnego. Drzwi wahadłowe ułatwiają komunikację w obie strony. Wykonywane są w wersji z samozamykaczem podłogowym. Drzwi obrotowe stosuje się głównie tam, gdzie pomieszczenia są w sposób ciągły klimatyzowane, co pozwala na dużą oszczędność energii poprzez małą wymianę powietrza z zewnątrz.

Jeżeli interesuje Cię nasza oferta zadzwoń
tel. +48 61 10 23 610, tel. +48 61 10 23 630 lub napisz do nas.

DRZWI ALUMINIOWE HARMONIJKOWE

drzwi aluminiowe

Drzwi harmonijkowe są najczęściej stosowane w hotelach, restauracjach, sklepach i prywatnych domach, gdzie istnieje konieczność otwarcia całej ściany, aby stworzyć więcej przestrzeni użytkowej .System stosowany również w zabudowach ogrodów zimowych, jako element całkowicie składany na okres letni. Doskonale sprawdza się jako ściana odgradzająca basen od ogrodu, zamknięta zimą stanowi pełną izolację termiczną dla korzystających z basenu, natomiast otwarta latem pozwala na pełne korzystanie z otwartej przestrzeni. Zobacz więcej szczegółów

DRZWI ALUMINIOWE PRZECIWPOŻAROWE I EWAKUACYJNE

drzwi aluminiowe

Jednym z podstawowych wymagań stawianych przez prawo budowlane jest bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Spełnienie tych wymagań polega na ograniczeniu powstawania i rozprzestrzeniania się ognia w budynkach i na budynki sąsiednie oraz możliwości opuszczenia budynku przez znajdujące się w nim osoby. Powoduje to konieczność wydzielenia stref pożarowych budynku, do czego wykorzystuje się przegrody przeciwpożarowe, zapewniające powstrzymanie rozprzestrzeniania się ognia.Znajdująca się w naszej ofercie stolarka przeciwpożarowa posiada odporność ogniową w klasie EI30 lub EI60, co oznacza szczelność ogniową czyli zapobiega przedostawaniu się płomieni i izolacyjność ogniową oznaczającą ograniczenie przepływu energii cieplnej przez odpowiednio 30 i 60 minut. Dymoszczelność w klasie S30 oznacza zapobieganie przedostawania się dymu przez 30 minut.

Stolarka przeciwpożarowa może być wyposażona w różnego rodzaju dodatki tj.:

  • zamek z dźwignią antypaniczną umożliwiającą ewakuację w czasie pożaru,
  • trzymacz drzwiowy,
  • regulator kolejności otwierania drzwi 2-skrzydłowych.
Zobacz także: