Ten rodzaj montażu tradycyjnie wiążemy z budownictwem pasywnym. Jest to jedna z opcji tak zwanego ciepłego montażu.
Polega on na wysunięciu linii okien poza zewnętrzny obrys ścian budynku, czyli tak zwany „montaż w warstwie docieplenia”.
Z tym, że o ile zadaniem klasycznego ciepłego montażu jest zapobieganie powstawaniu mostków termicznych w szczelinie dylatacyjnej pomiędzy oknem, a murem, o tyle „montaż warstwowy w warstwie docieplenia” służy również poprawie (prostowaniu) przebiegu izoterm przez układ ściana/szczelina dylatacyjna/okno.
Istotnym jest by pamiętać, że zarówno do „ciepłego montażu” jak i „ciepłego montażu w warstwie docieplenia” trzeba się odpowiednio przygotować, a roboty montażowe zaczynają się już na etapie oględzin placu budowy i pomiarów otworów ościeży. To jest właśnie najlepszy czas do ustalenia:
- Ostatecznych wymiarów okien
- Odległości „wysunięcia” okien poza obrys ścian budynku
- Doboru konsoli i łączników systemu JB-D odpowiednich do przyjętego „wysunięcia” i materiału, z którego wykonane są ściany, a także przewidywanego ciężaru konstrukcji,
- Materiałów do uszczelnień warstwowych i sposobu ich wykorzystania
- Sposobu przygotowania otworów ościeży do montażu
Ciepły Montaż
Branża budowlana zmierza w kierunku energooszczędności. Nowoczesne wielokomorowe okna oraz energooszczędne szyby wymagają wysokiej jakości montażu. Źle zamontowane okna i związane z tym nieszczelności to jeden z głównych powodów ubytków ciepła z pomieszczenia.
Montaż mechaniczny
Przy wyborze stolarki okiennej zwracamy uwagę na jej parametry techniczne, by skutecznie chroniła nas przed zimnem i wilgocią. Pamiętajmy jednak, że o jej efektywności decyduje także prawidłowy montaż.
Podstawowy sposób montażu okien polega na:
Innowacyjne okucie duoPort PAS
Nasi inżynierowie i handlowcy wzięli udział w kolejnym szkoleniu organizowanym przez naszego partnera firmę Winkhaus. Szkolenie dotyczyło najnowszych trendów i rozwiązań w systemach okuć stolarki okiennej.