MIROX producent okien i drzwi Poznań

Szyby

CIEPŁOCHRONNE

szyby ciepłochłonne

JEDNOKOMOROWE składają się z dwóch szyb, z których jedna to szyba typu Thermofloat z niewidoczną warstwą kombinacji metali szlachetnych (tzw. powłoką niskoemisyjną). Cienka, niewidoczna dla oka warstwa przepuszcza światło i energię słoneczną do wnętrza, równocześnie zapobiegając przenikaniu ciepła z pomieszczenia na zewnątrz. W przestrzeni między szybami znajduje się gaz szlachetny, dodatkowo obniżający współczynnik przenikania ciepła do poziomu Ug=1,0 W/m2K.

szyby dwukomorowe

DWUKOMOROWE składają się z trzech szyb, z których dwie to szyby typu Thermofloat z niewidoczną warstwą kombinacji metali szlachetnych (tzw. powłoką niskoemisyjną). Cienka, niewidoczna dla oka warstwa przepuszcza światło i energię słoneczną do wnętrza, równocześnie zapobiegając przenikaniu ciepła z pomieszczenia na zewnątrz. W przestrzeni między szybami znajduje się gaz szlachetny, dodatkowo obniżający współczynnik przenikania ciepła do poziomu Ug=0,5 W/m2K.

PRZECIWSŁONECZNE

ABSORPCYJNE szkło float, płaskie i przezroczyste, w masie szklanej przebarwione na kolor niebieski, brązowy, szary lub zielony, stosowane w celu zmniejszenia przenikania do wewnątrz pomieszczeń energii słonecznej.

REFLEKSYJNE szkło float, płaskie i przezroczyste, w masie szklanej przebarwione na kolor niebieski, brązowy, szary oraz zielony lub bezbarwne, powlekane tlenkiem metalu celem uzyskania właściwego efektu odbicia, kontrolowania nasłonecznienia pomieszczeń oraz ograniczenia przenikania do nich energii słonecznej.

SELEKTYWNE szkło float, płaskie i przezroczyste, bezbarwne lub przebarwione w masie szklanej na kolor niebieski, brązowy, szary oraz zielony, wielokrotnie powlekane tlenkami metalu celem uzyskania właściwego efektu odbicia, kontrolowania nasłonecznienia pomieszczeń oraz ograniczenia przenikania do nich energii słonecznej, jak również zapewnienia wysokiej ciepłochronności.

BEZPIECZNE

Szyby te zapewniają ochronę przed zranieniem wszędzie gdzie ze względu na warunki użytkowania zachodzi niebezpieczeństwo stłuczenia szyby, a ludzie znajdują się w zasięgu odprysku odłamków szkła (szpitale, szkoły, żłobki, witryny sklepów). Szyby bezpieczne to szyby warstwowe i hartowane.

ANTYWŁAMANIOWE

Szyby o zwiększonej odporności na włamanie i atak stosujemy w przypadku gdy chcemy chronić dany obiekt z jednoczesnym zachowaniem niezmienionej estetyki elewacji (eliminujemy wówczas kraty, okiennice, rolety). Szyby ochronne to szyby warstwowe.

DŹWIĘKOCHŁONNE

Zespolenia akustyczne są zbudowane w oparciu o asymetrię szyb, oraz ich elastyczne połączenia. Szyby zespolone, w zależności od ich konstrukcji, osiągają izolacyjność akustyczną w granicach Rw=31 - 51 dB.

ORNAMENTOWE

Szkło ornamentowe spełnia funkcje dekoracyjną, a przepuszczając światło są jednocześnie nieprzezroczyste. Odpowiedni dobór struktury szkła daje nam możliwość wzmacniania lub osłabiania stopnia przezroczystości.

Zobacz więcej: ornamenty

Zobacz także: