MIROX producent okien i drzwi Poznań

Drzwi tarasowe

DRZWI TARASOWE PVC

Klasyczne drzwi tarasowe z PVC

drzwi tarasowe

Otwierane za pomocą jednej klamki i dźwigni. Istnieje możliwość zamontowania drzwi z tzw. stałym lub ruchomym słupkiem. Stały słupek oznacza, że po otwarciu obu skrzydeł pośrodku pozostaje widoczny słupek. Ruchomy natomiast w praktyce oznacza pełne otwarcie drzwi bez widocznego słupka pośrodku otworu drzwiowego. System ten nie pozwala na tworzenie dużych gabarytowo elementów.

 

Standardowe drzwi przesuwne z PVC

drzwi tarasowe

Łatwe w przechodzeniu, nie wymagające większej konserwacji drzwi przesuwne pozwalają na konstruowanie dużych elementów z zachowaniem pełnej izolacji cieplnej. Część przesuwna przemieszcza się na część stałą za pomocą specjalnego okucia i szyn, sterowanych tylko jedną klamką. Drzwi posiadają tradycyjny próg występujący w klasycznych drzwiach balkonowych. Dzięki temu, że skrzydła przesuwają się równolegle w linii drzwi nie zabierają dodatkowej przestrzeni użytkowej w pomieszczeniu.

 

Drzwi unoszono-przesuwne - system HST z PVC

drzwi tarasowe

System, który umożliwia budowę drzwi o bardzo dużych gabarytach. Szerokość skrzydła może osiągnąć nawet 3m, a specjalne mechanizmy okuciowe pozwalają na przesuwanie ogromnych skrzydeł przy użyciu minimalnej siły. Drzwi HST nie posiadają u dołu wysokiego progu, który występuje w tradycyjnych drzwiach balkonowych. Podział konstrukcji progu na część zewnętrzną wykonaną z aluminium i część wewnętrzną wykonaną z PVC pozwala na uniknięcie występowania tzw. mostków termicznych.

Drzwi tarasowe unoszono-przesuwne HST 85 mm zostały nagrodzone Złotym Medalem BUDMA 2015 Międzynarodowych Targów Poznańskich. >Drzwi tarasowe unoszono-przesuwne HST 85 mm

 

Drzwi przesuwne aluplast smart-slide

Drzwi przesuwne aluplast smart-slide

Drzwi przesuwne smart-slide to nowa generacja w zakresie przesuwnych drzwi tarasowych, które cechują przede wszystkim doskonałe właściwości techniczne oraz komfort ich obsługi.

 
 

DRZWI TARASOWE ALUMINIOWE

Klasycznie otwierane drzwi tarasowe z aluminium

drzwi tarasowe

Stanowią najczęściej część ogrodu zimowego lub ściany osłonowej, montowane jako element większej całości. Jako typowe aluminium mogą by izolowane termicznie lub nie, lakierowane w szerokiej gamie kolorów palety RAL, także dwukolorowe lub imitujące strukturę drewna. Drzwi mogą być jednoskrzydłowe lub dwuskrzydłowe, gdzie jedno ze skrzydeł jest skrzydłem aktywnym a drugie biernym.

 

Standardowe drzwi przesuwne z aluminium

drzwi tarasowe

To idealne drzwi w systemie izolowanym termicznie do zabudowy tarasów, werand i ogrodów zimowych, lub – bez izolacji-do sklepów i pomieszczeń biurowych, gdzie przestrzeń jest całkowicie klimatyzowana. Zastosowano tu dwu- i trójtorowe szyny jezdne, po których przemieszczają się skrzydła, co pozwala na otworzenie znacznych gabarytowo powierzchni. Dzięki temu, że skrzydła przesuwają się równolegle w linii drzwi nie zabierają dodatkowej przestrzeni użytkowej w pomieszczeniu.

 

Drzwi harmonijkowe z aluminium

drzwi tarasowe

System najczęściej używany w hotelach, restauracjach, sklepach i w prywatnych domach gdzie jest konieczność otwarcia całej ściany aby stworzyć więcej miejsca podczas lata. Ponadto interesujący do ogrodów zimowych jako element całkowicie składany na okres letni.

Zobacz także: