O firmie

Firma Mirox, założona w 1988 roku z inicjatywy Marka i Barbary Piechockich, stanowi kwintesencję połączenia tradycji z nowoczesnością w produkcji wysokiej jakości okien i drzwi z PCV i aluminium. Prezes Zarządu dr Marek Piechocki  jest nie tylko liderem w branży, lecz także pasjonatem stolarki okiennej. Jego wizja skupia się na solidności, fachowości oraz innowacyjności, co sprawia, że Mirox stał się pionierem w produkcji stolarki okiennej z PCV w Wielkopolsce. Obecnie firma rozwija swoją działalność na rynkach międzynarodowych, współpracując z partnerami m.in. z Niemiec, Danii, Szwecji, Francji, Włoch, Holandii, Szwajcarii, Belgii oraz USA. Mirox, jako przedsiębiorstwo rodzinne, zatrudnia wyłącznie wykwalifikowanych specjalistów z branży okiennej, dbając o jak najwyższą jakość swoich produktów oraz satysfakcję klientów.

2024
Drzwi Pivot
Przedstawiamy HIT targów Budma 2024 drzwi wielkogabarytowe wyprodukowane przez Fabrykę Okien i Drzwi Mirox. To doskonałe połączenie elegancji i nowoczesnego designu. Obracają się płynnie wokół swej osi pionowej, tworząc imponujące wejście do Twojego domu. Skrzydło może mieć nawet 2 m szerokości i 3,4 m wysokości. Niewidoczne zawiasy i niski próg dodają elegancji. Spełniają równiej najwyższe standardy w zakresie izolacji termicznej i akustycznej.
2024
2024
Wspieramy WOŚP
Jako co roku, firma Mirox organizuje wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem uruchomiliśmy eSkarbonkę MIROX, umożliwiając szybkie i wygodne wpłaty na cele 32. Finału WOŚP. Jesteśmy przekonani, że wspólnie możemy dokonać jeszcze więcej dobrego dla naszej społeczności, a to wsparcie będzie trwało do końca świata i jeden dzień dłużej. Zapraszamy wszystkich naszych klientów i partnerów do dołączenia do naszej eSkarbonki MIROX i wspólnego wsparcia 32. Finału WOŚP. Razem możemy uczynić różnicę. Dziękujemy za każdą wpłatę.
2024
2024
Złoty Medal Budma 2024
Z wielką satysfakcją informujemy, że nasz produkt, SMART NEO INOWA, został nagrodzony Medalem Targów BUDMA 2024! To nie tylko wyjątkowe wyróżnienie, lecz również potwierdzenie innowacyjności i doskonałej jakości naszego produktu. Serdecznie dziękujemy sędziom Sądu Konkursowego za docenienie naszej pracy. To dla nas ogromne osiągnięcie, które stanowi dodatkową motywację do nieustannego doskonalenia naszych rozwiązań. Zapraszamy do zapoznania się z naszym innowacyjnym produktem SMART NEO INOWA, który teraz również dumnie nosi Medal Targów BUDMA 2024!
2024
2023
diamenty Forbes
Diamenty Forbesa to ranking polskich przedsiębiorstw najszybciej zwiększających swoją wartość w ciągu ostatnich 5 lat działalności, przygotowany we współpracy z firmą Dun & Bradstreet . Ta nagroda świadczy o silnej i wysokiej pozycji firmy w branży stolarki otworowej. Dziękujemy za zaufanie. Jesteśmy gotowi kontynuować naszą misję dostarczania wysokiej jakości rozwiązań, które spełniają oczekiwania naszych klientów.
2023
2022
ZŁOTY MEDAL BUDMA 2022
W 2022 roku Mirox został wyróżniony Złotym Medalem targów BUDMA w Poznaniu. Nagrodzone produkty wyróżniają się dbałością o aspekty środowiskowe, funkcjonalnością, a także wyjątkowym designem. Złoty Medal 2022 Fabryka otrzymała za najnowszy system okienny Energeto Neo. Okna Neo to niezwykle atrakcyjna wzorniczo propozycja dla klientów ceniących prosty, symetryczny wręcz kubistyczny kształt. Co ciekawe w odróżnieniu od konkurencji dotyczy on zarówno kształtu na zewnątrz, jak i od wewnątrz pomieszczenia.
2022
2022
BUDMA Nagroda ACANTHUS AUREUS 
Trzydzieste jubileuszowe targi BUDMA w Poznaniu, stanowiące jedno z najważniejszych wydarzeń w branży budowlanej w Polsce, okazały się niezwykle udane dla firmy Mirox. Ogromna liczba gości targowych wyraziła uznanie dla naszej prezentowanej oferty, a nasze stoisko, wypełnione nowościami rynkowymi, zostało uhonorowane prestiżową statuetką ACANTHUS AUREUS.
2022
2022
Nagroda Okna TOP TEN
Okno PCV ENERGO 7000 Fabryki Mirox zostało nagrodzone za bardzo dobre technicznie, efektywne energetycznie i ekonomicznie w ramach konkursu TOP TEN OKNA 2022. Nagrodę wręczono – 16.11.2022 w Hotelu Haston we Wrocławiu na gali Top Ten podczas konferencji „ku Neutralności Klimatycznej”.
2022
2021
EKOLOGIA, OSZCZĘDNOŚĆ I NIEZALEZNOŚĆ
Realizacja instalacji fotowoltaicznej wykonana na dachu biurowca Mirox w Poznaniu i na dachu hali produkcyjnej pod Pobiedziskami stanowią mądrą i długookresową inwestycję w zakład. Przynoszą wiele korzyści, zarówno finansowych, jak i ekologicznych. To także świadectwo zaangażowania w zrównoważony rozwój i redukcję emisji gazów cieplarnianych.
2021
od 2020
SZlachetna paczka
W styczniu Szlachetna Paczka podsumowywała 21. edycję programu społecznego. Efektem tych podsumowań był kolejny rekordowy rok! Świat się zmienił dla ponad 700 tysięcy Polaków, a łączna wartość pomocy przekazanej w ramach Szlachetnej Paczki wyniosła prawie 70 milionów złotych. Cieszymy się, że mogliśmy po raz kolejny być częścią tej wspaniałej inicjatywy.
od 2020
od 2020
WOŚP
Przez wiele lat firma MIROX z wielkim zaangażowaniem wspiera działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ta długoletnia tradycja jest naszym zobowiązaniem, które będzie trwać nie tylko do końca świata, ale i o jeden dzień dłużej. W duchu naszych wcześniejszych udziałów w Finałach, utworzyliśmy specjalną eSkarbonkę MIROX, umożliwiającą szybką i wygodną wpłatę dowolnej kwoty. Razem możemy dokonać jeszcze więcej dobrego dla naszej społeczności.
od 2020
2019
Budma złoty medal
Nasz nowy produkt: Okno FAMILY VIEW , zdobyło uznanie Ekspertów Sądu Konkursowego i znalazło się wśród Złotych Medalistów na Targach BUDMA 2019 w Poznaniu. Nagrodzone Złotym Medalem MTP okno charakteryzuje w szczególności podwyższoną odpornością na włamanie, posiada świetny bilans cieplny i do tego przepuszcza więcej światła. Zastosowano w nim szybę zespoloną nowej generacji oraz okucie activPilot w klasie RC2. Okno wystawowe w technologii Woodtec doskonale imituje strukturę drewna, wzbudzając duże zainteresowanie wśród odwiedzających.
2019
2019
Otwarcie Pawilonu Naturalnego
W Parku Etnograficznym w Dziekanowicach miało miejsce uroczyste otwarcie Pawilonu Naturalnego, projektu Koła Naukowego Studentów Architektury, który mieliśmy przyjemność wspierać. Obiekt został wybudowany z materiałów pochodzenia naturalnego, zwieńczony zielonym „żywym” dachem i wyposażony w okna z funkcją naturalnego „wietrzenia na 6-tkę”.
2019
2019
INNOWACYJNA PRODUKCJA OKIEN
Na początku 2018 roku firma Mirox przeniosła produkcję okien do nowo wybudowanej nowoczesnej hali w Pobiedziskach. Mimo znakomitych warunków lokalowych na początku nie udało się osiągnąć oczekiwanej wydajności produkcji. W styczniu 2019 wspólnie z inżynierami z firmy Winkhaus zrealizowaliśmy projekt zmiany organizacji stanowisk produkcyjnych, którego rezultatem jest znaczna poprawa jakości i wydajności produkcji. Od tego czasu szkolimy, poprawiamy i wdrażamy, regularnie i bez przerwy.
2019
2018
KobietY branży stolarki
W dniach 22-23 lutego odbył się XX Konwent Stolarki organizowany przez StolarkaVIP, podczas którego poznaliśmy laureatki IV edycji programu Kobiety Branży Stolarki. Celem programu jest uhonorowanie wyjątkowych kobiet w branży zdominowanej przez mężczyzn. Stolarka otworowa coraz bardziej otwiera się na kobiety. I słusznie, bo nadają jej one niepowtarzalnego charakteru. Jako najlepsza z najlepszych została wyróżniona Z-ca Dyrektora Mirox Joanna Kruszyńska.
2018
2018
Mirox na Targach we Francji
Podczas Targów ARTIBAT w Rennes, w dniach 24-26 października 2018 zaprezentowaliśmy nowe, innowacyjne i ciekawe rozwiązania okien i drzwi dedykowane specjalnie na rynek francuski. Systemy okienne Monoblock i Renowation dostarczane przez producenta profili Aluplast cieszyły się dużym zainteresowanie wśród odwiedzających. Okna do renowacji montowane są głównie we Francji, ale również w Belgii, Holandii i Włoszech.
2018
2018
Otwarcie nowej hali produkcyjnej PCV
Nasza dotychczasowa aktywność branżowa nabrała w ostatnim czasie znacznego rozpędu. Rosnące zapotrzebowanie na wysokojakościowe produkty sektora stolarki okiennej oraz drzwiowej pociągnęło za sobą nie tylko wzrost liczby pracowników, lecz również decyzję o budowie nowej hali produkcyjnej przy ulicy Partnerskiej 6 w miejscowości Główna koło Pobiedzisk. Nowoczesna hala produkcyjno-magazynowa razem z częścią biurową o powierzchni ponad 3000 metrów kwadratowych w połączeniu z parkiem maszynowym już otwarta. Zapraszamy!
2018
2017
Budma Złoty medal
Miło nam poinformować, że drugi rok z rzędu nasz produkt otrzymał bardzo prestiżowe wyróżnienie, jakim jest Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich BUDMA. Przypomnijmy, że przed rokiem Złotym Medalem nagrodzone zostały nasze wyjątkowe Drzwi HST. Natomiast w tym roku zgłoszone przez naszą firmę Okno Energeto 5000 View zdobyło uznanie ekspertów Sądu Konkursowego Międzynarodowych Targów Poznańskich BUDMA i znalazło się wśród Medalistów.
2017
2015
Nagroda GAZELE BIZNESU
Miło nam poinformować, że nasza firma po raz kolejny została nagrodzona prestiżowym wyróżnieniem Gazela Biznesu. Ranking Gazele Biznesu — to ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm w Polsce. Dziękujemy za wyróżnienie, będziemy starali się dalej.
2015
2015
budma złoty medal
Przepełnione światłem, wolne od barier architektonicznych, bliskie otaczającej naturze, a jednocześnie komfortowe, ciepłe i bezpieczne – to wizja wielu inwestorów marzących o swoim domu, która może stać się rzeczywistością dzięki zastosowaniu nowoczesnych drzwi tarasowych unoszono-przesuwnych HST 85 mm Premium firmy Mirox. Jeśli do tego dodamy likwidację ewentualnych barier komunikacyjnych poprzez niskoprogową konstrukcję drzwi, to czegóż można oczekiwać więcej od drzwi tarasowych. Za takie drzwi dostaliśmy Złoty Medal Targów Budma 2015!
2015
2014
Nagroda GAZELE BIZNESU
"Gazela to firma, która dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale daje sobie radę wśród nawet znacznie większych konkurentów." - ta definicja idealnie odzwierciedla charakter naszej firmy. Po raz kolejny otrzymaliśmy to prestiżowe wyróżnienie, którego autorem jest wywiadownia gospodarcza Coface Poland. Dziękujemy Fabryka Okien i Drzwi MIROX.
2014
2014
Współpraca z Politechniką Poznańską
12 czerwca 2014 roku na Politechnice Poznańskiej odbyła się V Gala Logistyki z udziałem naszej firmy. Studenci kierunku Logistyka prowadzonego na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej oraz SOCILAPP, zaprezentowali projekt studencki realizowany w naszej fabryce w pierwszym kwartale tego roku. Celem projektu było wdrożenie nowoczesnych technologii oraz nawiązanie stałej współpracy w zakresie efektywnego stosowania symulacji do rozwiązywania złożonych problemów biznesowych dot. optymalizacji procesów produkcji. Dziękujemy za pracę i pełne zaangażowanie grupie studentów, która prowadziła projekt w naszej Fabryce. Życzymy dalszych sukcesów.
2014
2013
wizyta zagranicznych dziennikarzy
Miło nam poinformować, że o naszej Fabryce Okien i Drzwi MIROX słychać już nie tylko w Poznaniu, ale również za granicą. W styczniu odwiedzili nas dziennikarze z kilku renomowanych czasopism budowlanych z Niemiec, Francji, Włoch, Szwecji i Czech.
2013
2013
Targi Budma
Mieliśmy przyjemność zaprezentować „na żywo” trójwarstwowy montaż stolarki otworowej na Targach BUDMA 2013 w Poznaniu. Prezentujemy krótki film z Targów z naszymi fachowcami, którzy byli dosłownie oblegani. Ich występy przyciągały tłumy, a oni sami mieli możliwość udzielenia wielu praktycznych porad, jak radzić sobie z tzw. "ciepłym montażem".
2013
1995 - 2013
Kiedyś i dziś
Początki Fabryki Okien i Drzwi Mirox były prawdziwym wyzwaniem dla małżeństwa Państwa Piechockich, wiemy, że jest to historia pełna niesamowitych momentów, determinacji i sukcesów. Dzisiaj, opierając się na tym, co osiągnęliśmy, z niezłomnym dążeniem i pasją spoglądamy w przyszłość. Niech nasza historia będzie niezmiennym źródłem inspiracji, zachęcając nas do kontynuacji rozwoju, wprowadzania innowacji i osiągania kolejnych wyznaczonych celów.
1995 - 2013

zOBACZ TAKŻE