Oferta /

MONTAŻ OKIEN I DRZWI

Montaż okien to kluczowy element każdego procesu budowlanego oraz remontowego, który ma istotny wpływ na efektywność energetyczną oraz komfort termiczny budynku. Właśnie dlatego sprawdzony producent i firma montażowa jest szczególnie ważna – to od tych czynników zależy, czy produkty i cała konstrukcja domu będą jednocześnie trwałe i estetyczne.

Nasza Fabryka Okien i Drzwi Mirox zajmuje się zarówno produkcją okien, jak i tradycyjnym oraz ciepłym montażem. Zanim jednak przystąpimy do tworzenia Twojego indywidualnego zamówienia, zajmiemy się bezpłatnym pomiarem! Nasi specjaliści zawsze służą pomocą i czekają na Twoje pytania.

MOCOWANIE MECHANICZNE

Montaż mechaniczny okien jest znany również jako montaż tradycyjny i jest wciąż jedną z najpopularniejszych metod stosowanych w Polsce. Charakteryzuje się ona przede wszystkim prostotą i szybkością wykonania, co jest niewątpliwie dużym atutem. W przypadku tej techniki okno jest mocowane do muru za pomocą specjalnych kotew, dybli lub śrub, które zapewniają stabilność i trwałość konstrukcji. Jest to rozwiązanie szczególnie polecane dla budynków o solidnej konstrukcji ścian.

Montaż mechaniczny jest często wybierany przez klientów przede wszystkim ze względu na niższe koszty oraz krótszy czas realizacji prac. Ważne jest jednak, aby zlecić go profesjonalistom – dokładnie takim jak Fabryka Okien i Drzwi Mirox! Nasze długoletnie doświadczenie i szeroka wiedza gwarantują, że prace zostaną wykonane prawidłowo, a okna będą służyły przez wiele lat.

„Ciepły montaż” okien – taśmy paroszczelne i paroprzepuszczalne

Montaż warstwowy, czyli tzw. ciepły montaż okien to technika, która zyskuje na coraz większą popularność ze względu na swoje liczne zalety. Przede wszystkim jest to metoda, która zapewnia doskonałą izolację termiczną i akustyczną. Taśma paroprzepuszczalna i paroszczelna chroni warstwę piany poliuretanowej przed przenikaniem do niej pary wodnej w warstwie izolacji wokół okna i wilgoci z wnętrza budynku. Dzięki temu możemy obniżyć koszty ogrzewania naszego domu oraz cieszyć się ciszą i spokojem, niezależnie od tego, co dzieje się na zewnątrz. Warto również dodać, że „montaż ciepły” jest szczególnie polecany dla okien o dużych powierzchniach szklanych np. w nowoczesnych budynkach pasywnych. „Ciepły montaż” okien to również inwestycja, która szybko się zwraca.

Chociaż początkowy koszt może być nieco wyższy niż w przypadku tradycyjnych metod, dzięki ograniczeniu kosztów oszczędzania i braku inwestycji w szybkie naprawy okien, decyzja o wykonaniu ciepłego montażu okien wciąż się opłaca. Warto także podkreślić, że „ciepły montaż” okien jest polecany w budownictwie energooszczędnym, czyli przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2 do atmosfery.

Montaż okien z użyciem „ciepłego parapetu”

Jedną z najbardziej skutecznych i niosących wiele korzyści metod montażu okien stanowi tzw. ciepły parapet. Jest to profil podokienny wykonany z bardzo twardego polistyrenu ekstrudowanego XPS (styroduru) lub twardego styropianu EPS. Takie profile eliminują problem nieszczelności między oknem a parapetem i likwidują ryzyko powstawania mostków termicznych.

Montaż okien PCV z wykorzystaniem „ciepłego parapetu” to przede wszystkim poprawa izolacji cieplnej w miejscu o najgorszych parametrach termicznych – energooszczędny Podkład podparapetowy zapewnia zatrzymanie zimnego powietrza w warstwie cieplnej w połączeniu okna i muru.

Montaż okien w warstwie ocieplenia budynku

We współczesnym budownictwie warstwa zewnętrznej izolacji cieplnej bardzo często przekracza 20 cm grubości. Takie budownictwo przyczynia się do tego, że umieszczenie okna może być niejako na zewnątrz wobec ściany budynku, czyli w warstwie izolacji termicznej. Montaż okien w warstwie ocieplenia służy zatem poprawie przebiegu izoterm przez układ ściana-okno. Odpowiednio przeprowadzone prace przez naszą doświadczoną firmę zapobiegną powstawaniu mostków termicznych i zmniejszają straty ciepła.

Pierwotnym i wciąż popularnym rozwiązaniem przy montażu okien w warstwie ocieplenia jest wykorzystanie specjalnych konsol, które podpierają wysunięte okno. Natomiast innowacyjnym sposobem jest montaż w specjalnych profilach wysuniętych na zewnątrz muru.

Montaż okien plastikowych – wybór odpowiedniej metody

Wybór odpowiedniej metody montażu okien to kluczowy element, który wpływa na komfort użytkowania, a także na efektywność energetyczną budynku. Ciepły montaż okien pełni funkcję izolatora termicznego i akustycznego. W przypadku mocowania mechanicznego, jako izolator wypełniający szczeliny dylatacyjne wykorzystywana jest piana poliuretanowa (PUR). Chociaż taki montaż jest tańszy i zajmuje mniej czasu, użycie pianki montażowej to jedyne uszczelnienie, dlatego może nie sprawdzić się w miejscach o dużym zawilgoceniu.

Prawidłowy montaż okien jest tak samo ważny, jak ich parametry. Standardowa technika montażowa z wykorzystaniem pianki poliuretanowej może nie pozwolić na skuteczne ograniczenie strat ciepła. W zależności od specyfiki inwestycji zalecany jest głównie warstwowy, ciepły montaż okien i pozostałe innowacyjne techniki. Dlaczego nasza firma preferuje właśnie takie montaże? Skupiamy się przede wszystkim na tym, aby montaż był wykonany raz, a porządnie, aby nasi klienci cieszyli się ciepłem i komfortem przez długie lata.

Kompleksowa obsługa

Szczelny montaż okien Poznań i okolice – profesjonalne usługi od firmy Mirox

Wybierając profesjonalne usługi montażu okien od Mirox, decydujesz się na najwyższą jakość i gwarancję satysfakcji. Nasz zespół specjalistów doskonale zna panujące na rynku trendy, dzięki czemu dobierze najlepszą technikę montażu pod indywidualne potrzeby klienta. Dzięki temu masz pewność, że niezależnie od Twoich wymagań i oczekiwań, usługa będzie wykonana profesjonalnie i zgodnie z obowiązującymi standardami. Naszą firmę na tle konkurencyjnych firm wyróżnia przede wszystkich takimi aspektami jak:
  • bezpłatna wycena – oferujemy niezobowiązującą wycenę stolarki okiennej i drzwiowej, w której nasi handlowcy sporządzą szczegółową ofertę przygotowaną na podstawie przesłanych w formularzu danych,
  • bezpłatny pomiar – nasza firma oferuje także niezobowiązujący pomiar stolarki okiennej i drzwiowej, przeprowadzany na terenie całego Poznania i okolic do 20 km. (powyżej 20 km pomiary również są wykonywane, jednak za pobraniem kaucji, która jest zwracana w momencie podpisania umowy),
  • gwarancja jakości – nasze produkty są wykonywane w nowoczesnych i doskonale wyposażonych zakładach produkcyjnych, a w procesie tworzenia wykorzystywane są elementy i półfabrykaty tylko renomowanych firm.

zOBACZ TAKŻE