Oferta
/

Nasza firma od lat specjalizuje w projektowaniu, tworzeniu i dostarczaniu do klientów prywatnych i firmowych wyjątkowych okien wykonanych z PVC, które nie tylko podnoszą wartość każdego budynku, ale także zapewniają doskonałą izolację termiczną i akustyczną. Od początku istnienia nieustannie dążymy do doskonalenia naszych produktów poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii oraz staranny dobór materiałów najwyższej jakości. Wszystkie okna PCV zostały przez nas z tego względu dopracowane do perfekcji, dlatego tym chętniej zapraszamy do zapoznania się z nimi na dedykowanych podstronach.

PASSIVE 8000

Rozwiązanie dedykowane budownictwu pasywnemu, które spełnia najbardziej wygórowane wymogi termoizolacji, estetyki i komfortu.

NEO

Doskonałe połączenie nowoczesnej technologii i designu. Prosty, symetryczny oraz smukły kształt profili to gwarancja stylu i dużej ilości światła w pomieszczeniu.

ENERGO 7000

Przemyślana konstrukcja i geometria profili, w połączeniu z ciepłymi pakietami szybowymi owocuje optymalnymi parametrami termoizolacji.

ECO 4000

Szeroki wachlarz możliwości w dostosowaniu do indywidualnych potrzeb i stylu. Polecane do renowacji.

Dlaczego warto wybrać nasze okna plastikowe?

Każde okno plastikowe wyprodukowane przez naszą firmę stanowi rozwiązanie, które z całą pewnością przyniesie każdemu inwestorowi mnóstwo korzyści. Okna naszej produkcji są trwałe i odporne na różne warunki atmosferyczne. Dzięki temu nie generują zbyt wysokich kosztów nawet po upływie wielu lat użytkowania i w trakcie szczególnie intensywnej, trudnej eksploatacji w warunkach przemysłowych. Dodatkowo nasze plastikowe okna są bardzo dobrym rozwiązaniem także pod względem izolacji termicznej, co przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie.

Co więcej, okna z PCV Fabryki Okien i Drzwi MIROX są niezwykle łatwe w utrzymaniu w należytej czystości. Nie wymagają zwykle specjalistycznych środków do czyszczenia, a materiał wykorzystany do ich produkcji jest wysoce odporny na zarysowania. Nieustannie dążymy do doskonalenia naszych produktów poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii oraz staranny dobór materiałów najwyższej jakości. Zespół doświadczonych projektantów i inżynierów pracuje nad stworzeniem okien, które nie tylko spełniają wszelkie standardy wytrzymałości i bezpieczeństwa, ale również prezentują elegancki wygląd, dostosowany do różnorodnych stylów architektonicznych.

AdobeStock_561815239_LD

Okna PCV MIROX – zalety, które warto znać

Każde okno PCV wykonane z polichlorku winylu cieszy się rosnącą popularnością ze względu na wiele zalet charakteryzujących ten materiał. Nie bez powodu sięgają po nie zarówno klienci prywatni, np. będący w procesie termomodernizacji swojego domu, jak i przedsiębiorcy, którzy wykorzystują je do zamknięcia otworów w murach fabryk, magazynów czy zakładów pracy. Nie jest to dzieło przypadku – okna PVC MIROX mają charakterystykę zgodną z oczekiwaniami współczesnych nabywców, a ich najbardziej interesujące zalety to:

  • Izolacja termiczna – nasze okna PCV charakteryzują się doskonałą izolacją termiczną, co oznacza, że utrzymują ciepło we wnętrzu budynku w okresie zimowym oraz chłód w trakcie lata. Optymalny współczynnik przenikania ciepła okien PCV to spora oszczędności energii i redukcja kosztów ogrzewania lub klimatyzacji.
  • Izolacja akustyczna – okna PCV są również skuteczne w redukcji hałasu z zewnątrz, co wpływa na poprawę komfortu wewnątrz budynku. Dobra izolacja akustyczna może być szczególnie istotna w przypadku domów znajdujących się w pobliżu miejsc o dużym natężeniu ruchu lub obok innych podobnie hałaśliwych miejsc.
  • Małe wymagania konserwacyjne – okna PCV są odporne na warunki atmosferyczne, takie jak deszcz, wiatr czy słońce, co sprawia, że nie wymagają intensywnej konserwacji. Nie trzeba ich malować ani lakierować, a do utrzymania ich w dobrym stanie wystarczy regularne czyszczenie.
  • Wieloletnia trwałość – PCV to materiał odporny na korozję, gnicie i szkodliwe działanie mikroorganizmów. Dzięki temu okna PCV zachowują swoje właściwości przez wiele lat bez widocznych oznak starzenia się.
  • Estetyczna stylistyka – okna PCV są dostępne w różnych kolorach, stylach i wzorach, co pozwala na łatwe dopasowanie ich strony wizualnej do wyglądu budynku i indywidualnych preferencji estetycznych. Mogą one imitować wygląd drewna lub mieć nowoczesny, minimalistyczny design.
  • Energooszczędność – dzięki izolacji termicznej okna PCV przyczyniają się do zwiększenia efektywności energetycznej budynku. To może mieć pozytywny wpływ na ocenę energetyczną budynku i potencjalnie obniżyć rachunki za energię.
  • Dostępność różnych wariantów – okna plastikowe są dostępne w różnych typach, takich jak otwierane na boki, uchylne czy przesuwne. To pozwala na wybór odpowiednich rozwiązań w zależności od funkcji danego pomieszczenia i preferencji użytkownika.

 

Nasze okna wykonane z PCV z niskim współczynnikiem przenikania ciepła stanowią solidny wybór dla tych, którzy poszukują trwałych, estetycznych i energooszczędnych rozwiązań do swoich domów lub budynków komercyjnych. Dzięki zaletom mogą znacznie poprawić jakość życia i wydajność energetyczną budynku. Nie bez powodu nasze okna dachowe plastikowe można uznać za dobry wybór w swojej klasie cenowej.

Parametry okien plastikowych naszej produkcji na podstawie modelu PASSIVE 8000

Każde okno PVC zostało dopracowane w najmniejszych możliwych szczegółach i widać to doskonale między innymi po linii luksusowej PASSIVE 8000, a w zasadzie po innowacyjnym systemie profili firmy Aluplast. System składa się z 6 komór, został zaprojektowany w Niemczech, i ma szerokości zabudowy równą 85 mm. Dzięki takiemu rozwiązaniu osiągnięto znaczącą poprawę wskaźnika izolacyjności cieplnej o 30% w porównaniu do standardowych okien. Ten wskaźnik, zwany współczynnikiem Uw, wynosi teraz 0,76 W/m²K.

Okno dwuskrzydłowe PASSIVE 8000
Przekrój okna Passive 8000

Innowacyjna konstrukcja tego systemu profili zapewnia utrzymanie optymalnej izolacji termicznej. Dodatkowo, wzmocnienie profilu zostało wykonane z ocynkowanej stali, z dokładnie dobraną geometrią i grubością (minimum 1,25 mm, a w przypadku kolorowych profili 2 mm). To wzmocnienie zapewnia sztywność, prawidłowe działanie oraz utrzymanie pierwotnego kształtu okien.

Istnieje opcja wykorzystania ciepłej ramki o właściwościach termoizolacyjnych, która przeciwdziała osadzaniu pary wodnej na szybach, a także umożliwia zaoszczędzenie energii nawet na poziomie 10%. Dostępne są różnorodne kolory do wyboru, w tym: delikatny szary, głęboki szary, klasyczny biały, elegancki czarny, ciepły brązowy oraz intensywny ciemny brązowy.

Okucia Winkhaus activPilot są wyposażone w wiele funkcji gwarantujących doskonałą szczelność okien. Standardowo mają one mechanizm antywyważeniowy, który minimalizuje ryzyko włamania. Dodatkowo system zawiera blokadę błędnego położenia klamki, która zapobiega wypadnięciu skrzydła z zawiasów, oraz blokadę uchyłu, uniemożliwiającą zatrzaśnięcie otwartego skrzydła pod wpływem przeciągu.

Kompleksowa obsługa

Jak dbamy o proces produkcji?

Nasza historia sięga wielu lat wstecz, co stawia nas wśród najstarszych producentów okien i drzwi w regionie wielkopolskim. Rozpoczęliśmy jako mała rodzinna firma, a dziś stanowimy średniej wielkości przedsiębiorstwo zatrudniające ponad 100 wykwalifikowanych ekspertów, inżynierów oraz projektantów i innych pracowników. Głównym nurtem naszej działalności jest tworzenie oraz dystrybucja własnych produktów – stolarki PVC oraz aluminiowej.

Mirox (39)

Obecnie dysponujemy jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w regionie, dzięki któremu cały proces jest:

  • efektywny – stawiamy na nowoczesne maszyny, które dzięki ich obsłudze przez naszych specjalistów gwarantują szybki proces produkcyjny przy zminimalizowaniu liczby ewentualnych błędów fabrycznych;
  • przewidywalny – cały proces produkcji jest przez nas dokładnie nadzorowany. Natychmiast reagujemy na wszelkie niezgodności z projektem oraz na ewentualne błędy i defekty;
  • stosunkowo bezpieczny dla środowiska – nasze okna PCV produkujemy na liniach zaprojektowanych ze zwróceniem szczególnej uwagi na ochronę środowiska i ekologię. Staramy się eksploatować odnawialne źródła energii, a do produkcji wykorzystujemy głównie materiały przebadane i atestowane.

Montaż okien i drzwi

Prawidłowo wykonany montaż to kluczowa sprawa, aby okna dobrze spełniały swoją funkcję, czyli były szczelną i stabilną przegrodą pozbawioną mostków cieplnych, przez które ucieka cenna energia. Nasze fachowe ekipy oferują instalację w oparciu o różne technologie i standardy. Sprawdź, które z nich spełnią Twoje oczekiwania.

Dlaczego okna warto kupować właśnie u nas?

Zajmujemy się realizacją poszczególnych zamówień w praktyce od A do Z. Nasi specjaliści przeprowadzają precyzyjne pomiary strukturalne bezpośrednio u klienta. Dokładnie analizują obciążenia oddziałujące na okna i drzwi oraz oceniają nośność konstrukcji. Wyniki ich badań stanowią kluczowe źródło informacji podczas selekcji optymalnych rozwiązań i składania zamówienia.

Ponadto kierując się wynikami dokładnych pomiarów strukturalnych oraz uwzględniając indywidualne wymagania klienta, dostarczamy cenne porady dotyczące wyboru rozwiązań, które łączą estetykę z solidnością. Nie unikamy nawet najbardziej wymagających wyzwań projektowych. Wszystkie decyzje dotyczące projektowania i realizacji zleceń podejmujemy na bazie precyzyjnych danych z pomiarów konstrukcyjnych.

Co więcej, naszą mocną stroną wyróżniającą markę MIROX na tle innych jest wysokojakościowa opieka serwisowa. Obejmuje ona przeprowadzanie zarówno napraw gwarancyjnych, jak i tych, które wystąpiły już po okresie gwarancji. Zapewniamy również pełen zakres wsparcia naprawczego, jak i nieograniczony dostęp do komponentów zamiennych. Ponadto realizujemy z zachowaniem pełnego profesjonalizmu wszystkie usługi naprawcze oraz udzielamy wskazówek i porad odnośnie użytkowania i konserwacji naszych wyrobów.

zobacz także