Inspiracje/

Budynki użyteczności publicznej

Zainspiruj się naszymi realizacjami

To obiekty do zadań specjalnych, gdzie duże natężenie ruchu użytkowników wymusza konieczność zastosowania rozwiązań wyjątkowo trwałych, bezpiecznych i funkcjonalnych. 

W zabytkowej dzielnicy

Realizacja tej inwestycji dowodzi, że z powodzeniem można łączyć nowoczesną architekturę biurową z otoczeniem ponad 100-letnich budynków. Smukła forma dzięki dużym przeszlekniom staje się lekka i nieinwazyjna w otoczeniu. Aluminiowa fasada w grafitowym wykończeniu świetnie wpisuje się w śmiałą wizję architekta.

Akademia Muzyczna

Wymiana fasady aluminiowo-szklanej od strony północno-wschodniej budynku stanowiła niemałe wyzwanie konstrukcyjne, ponieważ jest to fasada łukowa i organizacyjne ze względu na lokalizację w ścisłym centrum miasta.

admedica

Budynki spełniające funkcje obiektów medycznych, takie jak klinika Admedica mają szczególne wymagania. Łatwość utrzymania w czystości, prostota oraz funkcjonalność i bezpieczeństwo są w tym przypadku kluczowe. Zastosowane w tym budynku przeszklenia aluminiowe dostarczają sporo słonecznego światła i lekkości fasadzie.

Zastosowane produkty:

 • ślusarka aluminiowa;
 • okna PVC;
 • rolety w systemie radiowym;
 • drzwi aluminiowe automatyczne rozsuwane;
 • łamacze światła. 

dla najmłodszych

Budynek przedszkola został zaprojektowany tak, aby pobudzać kolorami, ciekawą formą i być przyjaznym dla dzieci i rodziców. Kolorystyka okien wykonanych na systemach aluminiowych, dzięki lakierowaniu na kolory z palety RAL przyprawia o pozytywny zawrót głowy. Tutaj technologia pozwala naprawdę na nieograniczone możliwości kolorystyczne. Piękny, wygodny i niebanalny obiekt ze świetlikiem wewnetrznym i urządzonym ogródkiem w atrium budynku.

Zastosowane produkty:

 • okna i drzwi z aluminium lakierowane na wiele kolorów RAL;
 • okna i drzwi wykonane w systemach PCV;
 • ślusarka aluminiowa PPOŻ;
 • świetlik na dachu obiektu.

RESTAURACJA NIEDŹWIEDZIA

Restauracja 25  stanowi kompleks wypoczynkowy i znajduje się w wyjątkowej przestrzeni lasów i łąk niedaleko Poznania. Jest to idealne miejsce dla wszystkich, którzy cenią sobie aktywny tryb życia i chcą wypocząć w wyjątkowym otoczeniu. Pomagając tworzyć to miejsce,  zastosowaliśmy Okna Energo 7000, drzwi przesuwne typu  smart slide, żaluzje fasadowe, drzwi wejściowe aluminiowe, oraz rolety zewnętrzne w kolorze  antracyt AP 60. Wspaniała  kameralna atmosfera i nastrój tworzą idealne warunki do wspólnego świętowania.

SIEDZIBA FIRMY CATERPILLAR

Nowoczesny obiekt, który łączy w sobie wiele funkcji – od reprezenatywnej, jako siedziba polskiego oddziału firmy, poprzez biurową, magazynową i logistyczną. W centralnym punkcie budynku znajduje się przeszklona fasada aluminiowa z wysuniętym wejściem, która dostarcza dużo światła do holu centralnego obiektu i dodaje lekkości. Ciekawa kolorystyka okien PCV została dopasowana do stylu fasady wykończonej panelami elewacyjnymi.

Ziołolek

Okna na inwestycje? Jak najbardziej! Okna w kolorze antracytowym zamontowane w nowo powstałym budynku firmy Ziołolek na poznańskiej Starołęce świetnie pasują do jasnej, ascetycznej elewacji.

Zastosowane produkty:

 • okna Ideal 4000, kolor antracyt AP 60;
 • szyby 4*12*4*12*4 z ciepła ramką TGI 7035;
 • okucia Activ Pilot Concept;
 • ślusarka zewnętrzna i wewnętrzna aluminiowa Ponzio.

zOBACZ TAKŻE