Rolety zewnętrzne natynkowe

Rolety zewnętrzne stają się coraz częstszym wyposażeniem, zarówno domów jednorodzinnych jak i lokali usługowych. Rolety natynkowe to bardzo popularny produkt montowany zarówno w starych budynkach z istniejącą już elewacją, jak i na nowe inwestycje. Ten wyjątkowo elastyczny system doskonale dopasowuje się do istniejących warunków, oferując wszechstronne możliwości bez względu na etap budowy.

Rolety zewnętrzne natynkowe – dlaczego są popularnym rozwiązaniem?

Charakterystycznym elementem rolet zewnętrznych natynkowych jest w pełni widoczna skrzynka wykonana z aluminium, z pokrywą rewizyjną umieszczoną na zewnątrz budynku. Skrzynka rolety natynkowej montowana jest na ścianie lub we wnęce okiennej, co nie wymaga specjalnie przygotowanego nadproża. System natynkowy nie wymaga również uwzględnienia w projekcie domu, dlatego produkty są chętnie montowane w dowolnym momencie.

Roleta zewnętrzna natynkowa – zalety

Natynkowe rolety zewnętrzne mają szereg właściwości, które sprawiają, że jest to jedna z najbardziej wszechstronnych i funkcjonalnych osłon okiennych.

  • Skuteczna bariera przeciwwłamaniowa – rolety stanowią wyjątkowo skuteczną barierę, która nie tylko jest trudna do sforsowania, ale już na wstępie zniechęca potencjalnych włamywaczy.
  • Zapewnienie prywatności – niekwestionowanym atutem natynkowych rolet elewacyjnych jest fakt, że pozwalają całkowicie odciąć się od bodźców z zewnątrz, zapewniając maksimum prywatności i komfortu we własnym domu.
  • Blokowanie hałasu – rolety blokują hałas dochodzący z zewnątrz, pozwalając wyciszyć wnętrze domu. Dzięki właściwościom izolacyjnym rolety zewnętrznej zyskujemy dodatkowy efekt wygłuszenia wnętrza, co zapewni domownikom spokojny sen.
  • Kontrola nad wpadającym światłem – w zależności od ustawienia płaszcza, możemy wpuścić do pomieszczenia dokładnie tyle światła, ile potrzebujemy lub zupełnie zaciemnić wnętrze nawet w środku dnia.
  • Izolacja termiczna o każdej porze roku – pancerz rolety wypełniony jest pianką poliuretanową, która zapewnia doskonałą izolację termiczną. Latem skutecznie pochłaniają promienie słoneczne, zimą natomiast blokuje wydostawanie się ciepła przez okna, co realnie zwiększa efektywność energetyczną budynku.

Rolety zewnętrzne natynkowe – montaż

Natynkowy montaż rolet zewnętrznych sprawia, że produkty możemy zastosować w każdym budynku, mieszkaniu, czy lokalu usługowym. Nie wymaga to planowania na etapie budowy czy ingerencji w elewację. Nasze rolety natynkowe mogą zostać zamontowane aż na trzy różne sposoby:

  • na elewacji budynku/ nad wnęką okna,
  • we wnęce okna,
  • we wnęce okiennej, ale odwrócona, czyli od zewnątrz widzimy tył napędu (rozwiązanie często stosowane do osłaniania balkonów).

Rolety zewnętrzne adaptacyjne

System adaptacyjny rolet natynkowych jest przeznaczony do zastosowania głównie w budynkach już istniejących. Rolety elewacyjne adaptacyjne nie wymagają ingerencji w obecny stan budynku – nie przewidują specjalnych przygotowań pod montaż i nie są zintegrowane z oknem. Dzięki temu decyzję o montażu rolet w systemie adaptacyjnym możemy podjąć w dowolnym momencie. Rozwiązania te mogą być montowane do stolarki okiennej (we wnęce) lub bezpośrednio na ścianie.

Kurtynę rolety natynkowej stanowią profile wykonane z wysokogatunkowej blachy aluminiowej wypełnione pianką poliuretanową, które mają specjalne dwuwarstwowe powłoki lakiernicze w systemie. To sprawia, że cechują się one podwyższoną odpornością na ścieranie i oddziaływanie czynników atmosferycznych. Roleta adaptacyjna ma możliwość integracji z moskitierą. Takie kompleksowe rozwiązanie gwarantuje skuteczne zabezpieczenie przed insektami latem, przy jednoczesnej ochronie wnętrza pomieszczeń przed utratą ciepła zimą.

Rolety zewnętrzne natynkowe – systemy sterowania

Produkty dostępne w naszej ofercie umożliwiają sterowanie ręczne oraz zdalne sterowanie roletami. Sterowanie elektryczne jest o tyle praktycznym wyborem, że poprzez napęd elektryczny połączony z systemem sterującym pozwala na komfortową obsługę. W ofercie dostępne sę systemy inteligentnego sterowania pozwalające na zarządzanie roletami z dowolnego miejsca za pomocą smartfona, tabletu czy komputera.

Duży wybór kolorów w palecie standardowej naszych rolet natynkowych umożliwia zaspokojenie potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów. Powłoki kolorystyczne elementów ekstrudowanych wykonywane są metodą lakierowania proszkowego, co zapewnia wysoką jakość i trwałość produktów. Zapraszamy do kontaktu i odkrycia, jak nasze rolety adaptacyjne zewnętrzne wzbogacić codzienną przestrzeń, zapewniając komfort, bezpieczeństwo i estetyczny wygląd przez długie lata.

Kompleksowa obsługa

Żaluzje zewnętrzne natynkowe – czym kierować się przy wyborze?

Żaluzje natynkowe powinny być przede wszystkim jak najlepiej dopasowanie do istniejącej elewacji. Kluczowe elementy, które należy przy takim zamówieniu wziąć pod uwagę, to oczywiście wymiary. Rolety natynkowe zewnętrzne warto również dopasować pod względem estetycznym. W naszej ofercie dostępne są różne rodzaje skrzynek, kolory samego pancerza i profili, co znacznie ułatwia dopasowanie konkretnego rozwiązania do aktualnej elewacji budynku. W przypadku wymiany elewacji można także z powodzeniem wymienić roletę i nie będzie to stanowić szczególnego problemu. Należy również zapoznać się z możliwościami rolet – poszczególne rozwiązania różnią się między sobą parametrami.

Montaż okien i drzwi

Prawidłowo wykonany montaż to kluczowa sprawa, aby okna i drzwi dobrze spełniały swoją funkcję, czyli były szczelną i stabilną przegrodą pozbawioną mostków cieplnych, przez które ucieka cenna energia. Nasze fachowe ekipy oferują instalację w oparciu o różne technologie i standardy. Sprawdź, które z nich spełnią Twoje oczekiwania.