MIROX/
WIEDZA/

Okna z nawiewnikami antysmogowymi

Okna z nawiewnikami antysmogowymi

Smog stał się w ostatnich kilku latach tematem absorbującym uwagę wielu mieszkańców miast w Polsce. Z problemem smogu zmaga się coraz więcej miast, a działania podejmowane, aby poprawić jakość powietrza, są niewystarczające.
Chociaż nie mamy możliwości wyeliminowania wszystkich zanieczyszczeń, można ograniczyć ich ilość – chroniąc się zarówno przed smogiem, jak i innymi czynnikami, pogarszającymi stan powietrza w domu. Z pomocą przychodzą m.in. filtry antysmogowe do nawiewników okiennych.

Nawiewniki

OKNA ANTYSMOGOWE MIROX PREMIUM posiadają zainstalowany fabrycznie nawiewnik URBINO TRDn – nawiewnik antysmogowy z filtrem, który filtruje wszystko to, czego nie chcesz mieć w swoim domu. URBINO filtruje 100% powietrza, które przedostaje się do wnętrza, zatrzymując do 99% cząstek pyłu zawieszonego PM10 i do 80% cząstek PM2.5. a także szkodliwe pyły, alergeny i roztocza.

Akustyka

OKNA MIROX z nawiewnikiem URBINO posiadają również tłumik akustyczny, który skutecznie zatrzymuje dźwięki nawet do 48 dB w stanie zamkniętym. Chronią w ten sposób dom przed uciążliwymi hałasami pochodzenia zewnętrznego. Oznacza to, ze jest w stanie zmniejszyć poziom natężenia dźwięku ruchu ulicznego o ponad połowę!

Sterowanie

Prace nawiewnika z filtrem koordynuje precyzyjne automatyczne sterowanie ciśnieniowe. Sterownik nie zużywa prądu, dzięki czemu oszczędzasz podwójnie! ANTYSMOGOWE OKNA MIROX zapewniają optymalny, zdrowy klimat wewnątrz Twojego domu, jednocześnie ograniczając zużycie energii cieplnej do minimum.

Filtry

Nawiewniki Urbino posiadają trzy rodzaje wymiennych filtrów powietrza do wyboru. Wybierz filtr najlepiej dostosowany do Twoich potrzeb!

Urbino STANDARD

Prace nawiewnika koordynuje precyzyjne automatyczne sterowanie ciśnieniowe. Sterownik nie zużywa prądu, dzięki czemu oszczędzasz podwójnie! Antysmogowe okna MIROX zapewniają optymalny, zdrowy klimat wewnątrz Twojego domu, jednocześnie ograniczając zużycie energii cieplnej do minimum.

Urbino CARBON

Filtr antysmogowy do okna z aktywnym węglem chroni wnętrze nie tylko przed zanieczyszczeniami powietrza, ale także przed niechcianymi zapachami. Przydaje się zwłaszcza, gdy w sąsiedztwie znajdują się budynki ogrzewane węglem lub drogi o dużym natężeniu ruchu. Włóknina węglowa pochłania do 45% pyłu zawieszonego PM2.5 i nawet do 98% pyłu zawieszonego PM10, dodatkowo oczyszczając napływające powietrze z alergenów.

Urbino SELECT

Plisowana budowa filtra umożliwia uzyskanie kilkukrotnie większej powierzchni filtracji, oferując skuteczna ochronę i wysoki przepływ powietrza. Az 30m3/h przy 20 Pascalach! To najbardziej zaawansowany filtr przeznaczony do nawiewników powietrza. Zatrzymuje aż do 80% pyłu zawieszonego PM2.5 i do 99% pyłu zawieszonego PM10, a w dodatku ogranicza przepływ szkodliwych pyłów i cząstek, a także bakterii, zarodników i pyłków kwiatów.

Wymiana filtrów

Filtr powietrza należy wymienić co najmniej dwa razy w roku – najlepiej przed rozpoczęciem i po zakończeniu sezonu grzewczego. Wymiana filtrów antysmogowych w nawiewnikach Urbino jest prosta i intuicyjna. Naciskasz dźwignie, wyjmujesz kasetę, usuwasz zużyty filtr i zakładasz nowy – po wszystkim kaseta wraca na miejsce i gotowe. Nie trzeba demontować całego urządzenia, czy używać narzędzi – to najbardziej intuicyjne rozwiązanie na rynku. Całość zajmuje mniej niż minutę.

zobacz także

Zapytaj o bezpłatny pomiar i wycenę

Wypełnij formularz, jeżeli chcesz umówić się na bezpłatny pomiar*, wycenić okna lub dowiedzieć się więcej o konkretnym produkcie.
Nasi specjaliści skontaktują się z  Tobą i odpowiedzą na Twoje pytania.

 *Bezpłatny pomiar dokonujemy wyłącznie na terenie Poznania oraz okolicy (do 20 km). Powyżej 20 km od Poznania pobierana jest kaucja za pomiar. Kaucja zwracana jest w momencie podpisania umowy.